Оставьте Ваш номер и мы Вам перезвоним
Вы можете набрать нас сами
+380933779669

Терапевтична стоматологія

— медична дисципліна, розділ стоматології, займається вивченням етіології захворювань зубів, щелеп та ротової порожнини. Також займається діагностикою, лікуванням та їх профілактикою. Ця галузь складається водночас з самостійних і водночас органічних наук — пропедевтики, ендодонтії, вчення про захворювання ротової порожнини. Стоматологія розвивалась протягом багатьох століть, вона вважається стародавньою дисципліною.


Ендодонтія
наука яка вивчає мікродонтохірургічні втручання в коронкову порожнину зуба і кореневі канали.
Пропедевтика ортопедичної стоматології
займається вивченням анатомо-фізіологічних властивостей органів ротової порожнини, cтоматологічний інструментарій та обладнання стоматологічних кабінетів.
Спеціальна стоматологія
вивчає ураження слизової оболонки ротової порожнини і слинних залоз.
Головне направлення лікарів терапевтів — лікування та профілактика захворювань зубів. Існує три головних захворювання: карієс, пульпіт, пародонтит.
Карієс
стоматологічне захворювання яке характеризується патологічним процесом твердих тканин зубів (емалі та дентину).
Пародонтит
захворювання тканин пародонта, альвеолярного відростка щелепи.
Пульпіт
різновид карієсу при якому запальний процес захоплює м'яку тканину зуба (Пульпу).
Карієс
Стоматологічне захворювання яке характеризуеться патологічним процесом демінерілізації твердих тканин зуба, емалі та дентину, з утворенням каріозних порожнин. При цьому захворюванні можна виділити декілька стадій:

 • Стадія 1 — жовтуваті плями на емалі зуба.
 • Стадія 2 — проникнення запалення через тверді тканини зуба.
 • Стадія 3 — ураження пульпової камери, розвиток карієсу буде проходити шивдше.
 • Стадія 4 — руйнування зуба, з розвитком більш патологічних процесі

Основним методом лікування карієсу є пломбування зубів з метою відновити жувальні функції зуба, його форму і зовнішній вигляд. На дно порожнини накладається ізолююча прокладка, а зверху — пломба. Як пломбувальний матеріал використовуються фотополімери, котрі накладаються пошарово, кожен з яких засвічується спеціальною лампою для затвердіння.

Пародонтит
Захворювання тканин пародонта, яке характеризуеться руйнуванням тканин, що оточують зуб та альвеолярного відростка щелепи. При цьому захворюванні можна виділити декілька ступеней захворювання:

 • Легка — характеризується глибиною ясеневих кишень 4-5 мм. На рентгенограммах видозмінення кісти немає.
 • Середня — характеризується глибиною ясеневих кишень 5-6 мм. Можлива невелика рухомість зубів та оголення шийки коренів.
 • Тяжка — характеризується гилибиною ясеневих кишень більше 6 мм. Зуби стають дуже рухомими, Оголюються корені зубі

Лікування повинно бути спрямоване на активізацію пародонтального кровообігу, що досягається масажами і фізіотерапією. Важливим чинником є своєчасне видалення зубного каміню і зубного нальоту, тому при пародонтозі показана професійна гігієна порожнини рота і ультразвукова чистка зубів. Фіксація рухливих зубів проводиться шляхом шинування або шинування флекс-дугами.

Пульпіт
Різновид карієсу при якому запальний процес захоплює м'яку тканину зуба (Пульпу), що прориваеться через каріозну порожнину зуба. Классифікації пульпіту:

 • Інфекційний — здійснюється розвиток внаслідок зараження пульпи патогенними мікроорганізмами. Зазвичай інфекція проникає в пульпу через дентинні канальці з каріозної порожнини. Також мікроорганізми можуть потрапляти в пульпову камеру через верхівковий отвір, такий пульпіт називаеться «Ретроградний».
 • Травматичний — виникає внаслідок механічних травмувань пульпи при стоматологічних втручаннях.
 • Конкрементозний — поява твердих утворень у місці пульпової камери.
 • Гострий пульпіт — характеризується яскраво вираженими больовими відчуттями.
 • Хронічний пульпіт — характеризується приступами рідкісного слабкого болю, на які часто не звертають уваги.

Лікування пульпіту полягає у видаленні патологічно зміненої пульпи, стерилізації пульпової камери, а також механічні і медикаментозні методи очищення каріозної порожнини, чищення каналів кореня зуба та запломбовування їх каріо-пломбувальними матеріалами.

Запиcатися на прийом у клініку Skoryk
Відправляючи дані Ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності
Контакти
+380673699104
skoryk.dentalclinic@gmail.com
м. Мелітополь,
вул. Гетьманська, 109/2 офіс 1